Schedule

12
Tuesday
January
13
Wednesday
January
14
Thursday
January
15
Friday
January
Figure Skating Olympia­world 19:00 Opening Ceremony Figure Skating

13:00 Short Girls

17:30 Short Boys

Figure Skating

14:15 Ice Dance Compulsory

14:45 Free Girls

Figure Skating

13:30 Free Dance

14:30 Free Boys

Speed Skating Speed Skating

10:30 500m Boys

10:30 500m Girls

12:00 Mass Start Boys

12:00 Mass Start Girls

Speed Skating

10:30 1000m Girls

10:30 1000m Boys

12:00 Team Sprint

Ice Hockey Ice Arena Götzens Ice Hockey

11:30 HAM : DEL

14:30 GRZ : DST

Ice Hockey

09:00 DST : HAM

12:00 DEL : GRZ

15:00 HAM : GRZ

18:00 DEL : DST

Ice Hockey

14:00 KKV : DST

17:00 BRK : DEL

Ice Arena Telfs Ice Hockey

11:30 IBK : FRB

14:30 BRK : KKV

Ice Hockey

09:00 KKV : IBK

12:00 FRB : BRK

15:00 IBK : BRK

18:00 FRB : KKV

Ice Hockey

14:00 SF1: FRB : HAM

17:00 SF2: GRZ : IBK

Ice Hockey

11:30 Bronze Medal Game IBK : FRB

14:30 Final HAM : GRZ

Cross-Country Skiing Seefeld Arena Cross-Country Skiing

10:00 Classic Boys

10:00 Classic Girls

Cross-Country Skiing

09:30 Sprint Boys

09:30 Sprint Girls

Cross-Country Skiing

10:00 Relay Mixed Team

Bi­ath­lon Bi­ath­lon

14:00 Sprint Girls

14:00 Sprint Boys

Bi­ath­lon

13:00 Elimination Sprint Boys

13:00 Elimination Sprint Girls

Bi­ath­lon

12:30 Relay Mixed Team

Alpine Skiing Axamer Lizum Alpine Skiing

10:00 Giant Slalom Girls

14:00 Giant Slalom Boys

Alpine Skiing

10:00 Parallel Slalom Mixed Team

Alpine Skiing / Free­style Skiing

Mutterer­alm­park

12:15 Qualification Ski Cross Mixed Team

14:15 Final Ski Cross Mixed Team

Free­style Skiing Mutterer­alm­park Free­style Skiing

10:00 Qualification Slopestyle Boys

10:00 Qualification Slopestyle Girls

13:30 Final Slopestyle Girls

13:30 Final Slopestyle Boys

Snow­board Snow­board

11:00 Qualification Snowboard Cross Boys

11:00 Qualification Snowboard Cross Girls

13:00 Final Snowboard Cross Boys

13:00 Final Snowboard Cross Girls

Snow­board

10:00 Qualification Slopestyle Girls

10:00 Qualification Slopestyle Boys

14:30 Final Slopestyle Boys

14:30 Final Slopestyle Girls

Homebase Inns­bruck Exhibition Centre Homebase Homebase Homebase 19:00 Closing Ceremony Homebase